פעילויות לפסח,

5 משחקים שישדרגו לכם את ליל הסדר ויגרמו לכם

להתפקע מצחוק ולהתגבש עם בני משפחתכם:

ליל הסדר זה זמן שבו נפגשים בני המשפחה כדי לקרוא את ההגדה ולאכול. ושוב לאכול….

אחת האטרקציות העיקריות היא האוכל (כפי שהבנו) ומציאת האפיקומן. יש משפחות שממשיכות אחרי האוכל לקרוא את ההגדה,

יש כאלה ששרות ויש כאלה שאחרי האוכל קצת מפטפטים ואז מתפזרים לביתם.

אנחנו מציעים דרך חדשה לשדרג את הזמן המשפחתי המשותף שבדרך כלל קורה מעט מאד במהלך השנה.

הכנו לכם 5 משחקים משפחתיים פשוטים וממש כיפיים שיגרמו לכם להתפקע מצחוק ולהפוך את החוויה למשמעותית עוד יותר ובעיקר… ליהנות יחד.

אז רגע לפני הקינוחים זה הזמן להתיישב ביחד כל המשפחה. במידה ואפשר לעבור לחלל בבית שהוא לא סביב השולחן (כמו ספות ושטיח שכולם יושבים שם וזה יהיה יותר נוח אבל את המשחקים ניתן גם לבצע סביב השולחן)

קחו מישהו אחד שכולם אוהבים במשפחה ושיש לו (או לה כמובן) יכולות הנחיה והפכו אות/ה למנחה של המשחקים. תשלחו לה את הרשימה של המשחקים כיוון שתהיה מעט עבודת הכנה.

המשחק מי אני:

לקחת 8 דפים של A4  ולכתוב על כל דף דמות כלשהי, שחלק יהיו קשורות לפסח וחלק מפורסמים ואף דמויות שכולם מכירים מבני המשפחה. למשל: אליהו הנביא, סבא, פרעה, נעה קירל וכו'. המנחה בוחרת 8 משתתפים ובכל פעם מראה מעל הראש של המשתתף, מבלי שהוא רואה, מהו הדמות שלו. הוא צריך לנחש תוך 60 שניות מיהו ורק בשאלות של כן ולא.

 

המשחק: מה אמרת?

לבחור 3 זוגות של משתתפים. לבחור הורה וילד / מבוגר וצעיר. אחד מהם שם את האוזניות האלחוטיות ושומע מוזיקה חזקה והשני צריך לומר לו כמה שיותר מילים תוך 2 דקות. זה לא פשוט אבל מצחיק כי מי שעם האוזניות לא שומע כלום. הנה דוגמא:

 

 

 

המשחק נחשו את השיר:

***בשלב הזה של המשחקים מומלץ לחלק את המשפחה ל2 קבוצות. כל קבוצה צריכה למצוא לעצמה שם תוך 30 שניות ולעודד את הקבוצה שלהם. זה מאד משעשע אותם וגורם להם להתגבש.

למנחה יש רשימה של מילים וכל קבוצה צריכה בתורה למצוא שיר שיש בו את המילה שהמנחה הציגה. אם לא מצליחים למצוא תוך 15 שניות זה עובר לקבוצה השניה. מילים לדוגמא: משה, ביצה, אהבה, שמחה, הופה, חכם, צפרדע, חג וכדומה.

 

משחק א-ב:

לקחת מתנדב מכל קבוצה ושהמנחה שתשאל את הקהל של בני המשפחה מי 2 האנשים הללו (כדמויות) אולי אבא וילד? אמא ואבא? מוכרת ולקוח? ראיון עבודה? שני המתנדבים צריכים לבצע שיחה שבה כל משפט מתחיל באות מאותיות הא'-ב'. המנחה עוזרת להם ומציינת את האות הבאה מהאות א' עד ת'. למשל: אבא וילד- והילד לא רוצה להכין שיעורי בית

 

משתתף 1: אבא אני לא רוצה להכין שיעורי בית

משתתף 2: באמת? ממש מפתיע! לך לחדר ותעשה אותם.

משתתף 1: גם בטח אתה לא רצית לעשות כשהיית צעיר

משתתף 2: דווקא כן. בעיקר במתמטיקה.

משתתף 1: הא הא הא…אתה ממש גרוע בזה….

 

משחק התנין:

קחו מישהו מבני המשפחה עם ביטחון עצמי גבוה ועם הומור עצמי כך שלא ייעלב מהמשחק. תוציאו אותו החוצה כדי שלא ישמע דבר. המנחה אומרת לקבוצה שהוא עומד לעשות חיה וב60 שניות הם יצרכו לגלות מהי החיה אבל גם לגלות להם שהחיה היא תנין ושהם יצטרכו לנחש בכאילו מה היא אותה חיה ולזרוק את כל השמות בעולם של החיות חוץ מ…תנין. הולך להיות מצחיק בטירוף!

הנה דוגמא כשהחיה היתה צ'יטה:

שיהיה לכם חג שמחה ומצחיק במיוחד!

באהבה, עדי רוזן בעלת 'הבמה שלכם'- סדנאות אלתור וצחוק

לערבי גיבוש, ימי הולדת למבוגרים ומסיבות רווקות.

0542212646